Bize Ulaşın: Telefon: 03122101300-561

Hakkımızda

Yapıdestek Mühendislik'e Hosgeldiniz

Yapıdestek Mühendislik Danışmanlık Yazılım Ar - Ge İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, 2015 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyeleri Prof. Dr. Ahmet Türer, Prof. Dr. Oğuzhan Hasançebi ve aynı bölümde doktora öğrencisi olan Mustafa Can Yücel tarafından kurulmuştur. Ekibimiz, Merve Medine Olgun ve Muhammad Usman Hassan'ın katılımlarıyla iş geliştirme, yeraltı yapıları, Ar&Ge, yazılım, akıllı sistemler ve enformatik teknolojileri alanlarında genişlemektedir.

Şirketimizin temel amacı inşaat mühendisliği yapılarının sismik durum tespiti, risk analizi, yapısal sağlık izleme, sensör geliştirme alanlarında dünyanın önde gelen isimlerinden biri olmanın yanı sıra bu alanlarda uygulama projeleri ile kamu ve özel sektöre destek olmaktır. Diğer bir çalışma alanımız ise özellikle köprü, hastane, tarihi yapılar, tüneller, boru hatları, çelik veya farklı malzemeden özel yapılar gibi inşaat mühendisliği yapılarının durum ve mevcut hasar tespitinin yapılmasıdır. Bu amaçları en iyi şekilde yerine getirebilmek için, kurucu ve çalışanlarımız belirtilen özel alanlarda ODTÜ İnşaat Mühendisliği, Cincinnati Üniversitesi, Drexel üniversitesi, çeşitli ulusal ve uluslararası projelerde kazandıkları deneyim ve bilgileri son teknoloji ile birleştirmektedirler.

Misyonumuz

İleri teknoloji, akıllı sistemlerle enformasyon teknolojilerini birleştirerek yapıların deprem değerlendirmesi ve yapısal sağlık izleme hizmetlerini ülkemizde tanıtmak ve yaygınlaştırmak, sensör geliştirme alanında ilerleyerek ülkemizin dışa bağımlılığını azaltmak, teknik alanlarda talebe uygun yazılım sistemleri geliştirmektir.

Vizyonumuz

Risk analiz sistemleri, yapısal sağlık izleme ve sensör geliştirme alanlarında öncelikle ülkemizde öncü sayılacak bir yer edinmek, daha sonra dünya genelinde ülkemizi temsil etmektir.

Hedefimiz

Kendi proje ve Ar-Ge çalışmalarımızdan ile elde ettiğimiz deneyim ve bilgileri, en güncel teknolojik imkanlarla birleştirerek müşterilerimizin isteklerini en iyi şekilde yerine getirmektir.